Wrobieni w „Finanse”

Witryna poszkodowanych przez Personal Finanse, Council Finance, EI Global (Enterprise Investment), EGFC lub E.G.F.C. SA (Europejską Grupę Finansową Council), Aurum Finance, kancelarię prawną Proculus i nie tylko.

Jak „spożytkowano” finanse publiczne? – cz. 2

A oto nasz kolejny „milioner” — Krzysztof Graczykowski.

KRZYSZTOF GRACZYKOWSKI CLIENT CONSULTING

Podmiot ten został usunięty z CEIDG 12 czerwca 2017 r. Powód? To samo co w przypadku omawianego w poprzedniej części podmiotu Enterprise Investment Zarządzanie Ryzykiem: art. 35 ust. 1a i 2a Ustawy o Swobodzie Działalności Gospodarczej- brak tytułu prawnego do nieruchomości wskazanej we wpisie do CEIDG. Cóż – widać, że znowu nikt nie przyłożył się do sprawdzenia podmiotu; „innowacyjny” adres – bez komentarza.

Idziemy dalej – podobnie jak w poprzednim artykule: zaglądamy do KRS w poszukiwaniu innych podmiotów gospodarczych zarejestrowanych na nazwisko Krzysztof Adam Graczykowski (drugie imię – Adam: przypominamy, że tego wymaga rejestracja w KRS).

GRUPA SOFTCALL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ALLNET BROKER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

KANCELARIA PRAWNA PROCULUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Komentarz i podsumowanie

Wartość całkowita projektów unijnych Krzysztofa Adama Graczykowskiego to 1 001 220 zł, a udzielonych środków to 369 508,60 zł – to niedużo i dużo – zależnie od punktu widzenia. Pamiętajmy, że Skarb Państwa to przede wszystkim są środki publiczne nas Polaków, a tylko jedna jego spółka posiada zaległość na prawie 3 miliony. Warto sobie też przypomnieć, że spółka Proculus została ukarana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, a gdzie trafiają pieniądze wpłacane na poczet tego typu kar? Oczywiście – także na rzecz Skarbu Państwa.

Czy te kwoty zostały uregulowane? Możemy oczywiście domniemywać że... nie! Podmiot nie prowadzi przecież działalności od przeszło trzech lat, a ponadto otrzymaliśmy odpowiedź na e-mail skierowany do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta w dniu 5 września 2018 r. – szczegóły tutaj

Co chyba najistotniejsze i co od razu ciśnie się na usta analizując te dane – wygląda na to, że Graczykowscy tego świata mogą do woli oszukiwać i wszystkie długi mogą być im anulowane, lecz wrobionym nie wolno oszukiwać i muszą być karani, tracąc niejednokrotnie dobytek, zdrowie, dach nad głową, godność, najbliższą rodzinę a czasem własne życie…

Ostatnia rzecz, na którą warto też zwrócić uwagę: na razie jak do tej pory mówimy tylko o pieniądzach unijnych, nie licząc i praktycznie nie wspominając dofinansowań (podmiotowych i osobowych) z Urzędów Miast i innych pokrewnych. Globalna skala jest potężna, dlatego temat ten będzie kontynuowany.

Co sądzicie o tym artykule? Zostawcie komentarz na Facebooku lub napiszcie do nas.